Kırıkkale Valisi Sayın Mehmet İlker HAKTANKAÇMAZ, 13.10.2017 tarihinde ilçemizi ziyaret etti. Sayın Valimiz ilçemizde tamamlanan ve yapımı süren yatırımlar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Hükümet konağı önünde İlçe Kaymakamımız Yunus Emre VURAL, Belediye Başkanı İsmail BİLDİK, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan ÇOBAN ile Ünal TAMKOÇ, Daire Amirleri ve muhtarlarımız tarafından karşılanan valimiz Sayın M. İlker HAKTANKAÇMAZ, yapımı tamamlanan Hükümet Konağı Çevre Düzenlemesi ve Atatürk Büstü’nün açılışını gerçekleştirdi. Ardından Kaymakamlık Makamına geçilerek burada Kaymakamımız Yunus Emre VURAL tarafından kendisine ilçe hakkında brifing sunuldu. Katılımcılar ile yapılan keyifli sohbetin ardından İlçe Belediyemizce düzenlenen Aşure Etkinliğine iştirak edildi. Semah gösterisi ve aşure dağıtımı sonrası Pazar Yerini dolaşan Sayın Valimiz, esnaf ve vatandaşlarla ayak üstü sohbet etti.
Belediye Başkanı İsmail BİLDİK’i makamında ziyaret eden Valimiz; il ve ilçe daire amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşların iştirak ettiği İlçe Değerlendirme Toplantısı’na başkanlık etti. Kaymakamımız Yunus Emre VURAL’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın sorunlarını birincil derecede iletmelerine vesile oldu. Toplantı sonrası Cuma namazı için tarihî Şeyh Şami Camii’ne geçildi. Burada türbe ziyaretinde bulunan Sayın Valimiz, cami ve türbe hakkında bilgi aldı.

Akabinde Halk Eğitim Merkezi’nde Kaymakamlığımız tarafından yapılan hobi bahçesi gezildi. İlgi ile gezilen bahçeden elde edilen ürünler, Sayın Valimiz’ e ve misafirlere ikram edildi. Buradan Aile Sağlığı Merkezi’ndeki doktorlarımız ziyaret edilerek sorunları yerinde dinlenildi. 

Sulakyurt Çok Programlı Lisesi’nde Z Kütüphane ve sınıf ziyaretinde bulunan Valimiz, öğrencilere eğitim-öğretim hayatlarında başarılar dileyerek kendilerine tavsiyelerde bulundu. Daha sonra İl Özel İdaresi tarafından inşa edilen 100 kişilik Kız Öğrenci Pansiyonuna geçilerek yetkililerden buradaki çalışmalar hakkında bilgi alındı. Pansiyon ziyareti sonrası 25.600 dekarlık arazinin su ihtiyacını karşılayacak olan ve DSİ tarafından inşa ettirilen Sulakyurt Barajı’nda bir dizi incelemelerde bulunuldu.

Son olarak Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 700 m2’lik alanda yapımına başlanan lojman ve hizmet binası gezildi. Sayın Valimiz; “Sulakyurt’un ilçe görüntüsünden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Özel İdarenin, DSİ’nin, Orman İşletme Müdürlüğü’nün ve Kaymakamlığın yürüttüğü çalışmaların, ilçenin havasını daha da değiştireceğini” belirtti.
________________________________________________________________________________________
 
Türkiye Cumhuriyeti Sulakyurt Kaymakamlığı
Yenimahalle Hacıbektaş Sok. No:1 Sulakyurt/KIRIKKALE
Tel: 0 318 812 7034 Fax: 0 318 812 7128